Ewidencja przychodów – rozliczenie ryczałtu

Ewidencja przychodów – rozliczenie ryczałtu - Biuro rachunkowe Toruń

Ryczałt ewidencjonowany to jedna z form prowadzenia rozliczeń interesująca przedsiębiorców z uwagi na stawki podatkowe. Jako profesjonalne biuro rachunkowe w Toruniu oferujemy naszym klientom prowadzenie ewidencji przychodów, czyli prowadzenie rozliczeń ryczałtu.

W ewidencji przychodów ujmuje się tylko przychody z prowadzonej działalności gospodarczej. Z uwagi na to, że wartość podatku jest ustalana według odgórnie określonych stawek, nie ma potrzeby ewidencjonowania kosztów. Taką ewidencję przychodów w tworzy się w księgowości dla każdego kolejnego roku podatkowego. Każdy wpis w ewidencji musi zostać poparty odpowiednimi dokumentami księgowymi, a przedsiębiorca ma obowiązek przechowywania ich na potrzeby ewentualnej kontroli. Będą to wystawione faktury i noty korygujące, rachunki lub dokumenty celne. W niektórych przypadkach będą to również dowody wewnętrzne.

Jako biuro rachunkowe zgodnie z wymogami dokładamy wszelkich starań, by prowadzić ewidencję przychodów w sposób rzetelny i niewadliwy. Oznacza to, że działamy zgodnie z uregulowaniami prawnymi, a dokonywane zapisy odpowiadają stanowi rzeczywistemu na podstawie dostarczanych nam dokumentów.

Jeżeli prowadzisz firmę i rozliczasz się w formie ryczałtu i szukasz biura rachunkowego w Toruniu, które poprowadzi Twoją ewidencję przychodów, skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę usług rachunkowych.