Oferta dla lekarzy i pielęgniarek

ksiegowosc dla lekarzy pielegniarek pracownikow medycznych

ksiegowosc dla lekarzy pielegniarek pracownikow medycznych

Lekarze i specjaliści pracujący na kontraktach

 

ksiegowosc dla lekarzy pielegniarek pracownikow medycznychTa oferta biura rachunkowego skierowana jest do pracowników z branży medycznej czyli: lekarzy, pielęgniarek, lekarzy stomatologów oraz pozostałych pracowników służb medycznych. Praktyka Lekarska jest według Ustawy o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 r. zaliczana do działalności gospodarczej regulowanej, czyli takiej działalności, której wykonywanie wymaga spełnienia szczególnych warunków, określonych przepisami prawa. W przypadku lekarzy takim warunkiem jest dyplom ukończenia studiów medycznych, pełne prawo wykonywania zawodu oraz członkostwo w Okręgowej Izbie Lekarskiej – rejestrze lekarzy i lekarzy dentystów.

Lekarze, którzy chcą założyć Indywidualną Praktykę Lekarską lub Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską zgodnie z Art. 50b ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 226, poz. 1943 ze zm.) muszą zgłosić się do odpowiedniego organu prowadzącego rejestr, czyli do Okręgowej Rady Lekarskiej z wnioskiem o dokonanie wpisu do rejestru indywidualnych praktyk lekarskich lub indywidualnych specjalistycznych praktyk lekarskich

Nasze biuro rachunkowe posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie, nabyte podczas wieloletniej obsługi rachunkowej lekarzy. Pomagamy w rejestracji działalności gospodarczej oraz rejestracji w rejestrze Indywidualnych Praktyk Lekarskich. Biuro rachunkowe Poltax pomoże także w pozostałych formalnościach oraz wyborze najlepszej dla prowadzonej działalności formy opodatkowania.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas lub napisz!

Podstawy prawne:

Ustawa z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 226, poz.1943 z późn. zm.).
Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. o izbach lekarskich (Dz.U. nr 30, poz. 158 z późn. zm.).

Księgowość dla lekarza na kontrakcie powinna być prowadzona przez biuro posiadające doświadczenie w prowadzeniu księgowości Indywidualnych Praktyk Lekarskich.