WYMIANA DOKUMENTÓW

Zarządzanie dokumentami to dla biura rachunkowego podstawa pracy. Nowoczesne rozwiązania takie jak enova365, na której pracujemy na co dzień pozwalają nam na sprawną wymianę dokumentów nie tylko z naszymi klientami, ale również z organami państwowymi. Usprawniony system wprowadzania dokumentów, ich obsługi oraz wysyłki sprawia, że możemy oferować naszym klientom obsługę księgową na najwyższym poziomie. System enova365 pozwala nam szybką i efektywną pracę, dzięki stałemu dostępowi do danych, a przy tym jest w pełni bezpieczna dla informacji o nas i o naszych klientach.

Obsługa księgowa klientów

Dzięki funkcjonalnie skonstruowanych bazach danych przeznaczonych dla klientów biura rachunkowego, zarówno klient jak i księgowa zyskuje narzędzie, doskonałe do pracy z dokumentami. Program enova365 umożliwia zarówno tworzenie dokumentów księgowych, jak i ich sprawny import oraz eksport. W ten sposób usprawnia procesy wewnętrzne i umacnia komunikację między nami, a naszymi klientami. Wszelkie dokumenty księgowe powinny posiadać określoną strukturę i zawierać wymagane informacje. Poprawne odpisywanie i oznaczanie dokumentów pozwala je prawidłowo klasyfikować, dzięki czemu księgowa zawsze ma pewność, że nie zabrakło niczego istotnego w ewidencji. Program enova365 jest kompatybilny z najnowszymi wymogami, co do tworzenia dokumentów oraz ich specjalnych oznaczeń, dlatego klienci korzystający z programu mają gwarancję, że wszystkie dokumenty będą poprawne.

Dodatkową zaletą korzystania z programu enova365 dla samego biura rachunkowego jest łatwy proces wprowadzania dokumentów, które nasi klienci wystawili poza programem lub które otrzymali od swoich kontrahentów. W naszym biurze rachunkowym przyjmujemy dokumenty zarówno oryginalne lub w formie skanów np. drogą mailową. W ten sposób klient może znacząco ograniczyć potrzeby dojazdu do biura, a nasz zespół pozyskuje wszelkie niezbędne dane. Jedynym wymogiem z naszej strony jest to, by przesyłane pliki były czytelne i wyraźnie ukazywały wszelkie dane. Poprawnie wystawiony i opisany dokument księgowy powinien dokładnie informować księgową za co został wystawiony, dla kogo i jaka jest jego wartość. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, w jakim miejscu znajdą się oryginalne dokumenty, muszą one zostać zachowane na co najmniej przez 5 lat od zakończenia roku obrotowego, w którym zostały stworzone. Są one dowodem danych w ewidencji księgowej, dlatego dokumenty muszą pozostać zabezpieczone przed zniszczeniem lub niepożądanymi zmianami.