Twój e-pit niedostępny dla przedsiębiorców w 2020 roku

twój e-pit biuro rachunkowe Poltax Toruń

Dzięki usłudze Twój e-PIT osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogły rozliczyć swój podatek za 2018 rok przez Internet na podstawie wstępnie wypełnionych deklaracji. Obejmowało to wtedy osoby wypełniające PIT-37 oraz PIT-38. Początkowo planowano, że z usługi oferowanej przez KAS będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy w rozliczeniu za 2019 rok. Niestety, jak donosi Ministerstwo Finansów w roku 2020 Twój e-PIT nadal będzie niedostępny dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Zaplanowano, że wstępnie wypełnione deklaracje poprzez Twój e-PIT miały być gotowe dla osób prowadzących działalność oraz dla działów specjalnej produkcji rolnej od 15 lutego 2020 roku. Postanowiono jednak przesunąć ten plan na późniejszy termin, ze względu na wprowadzone ostatnio zmiany podatkowe dotyczące ulg dla młodych osób, a także nowej skali podatkowej.

Przesunięcie tego planu nie oznacza całkowitej rezygnacji z pomysłu. System deklaracji Twój e-PIT jest stale udoskonalany i zgodnie z założeniami, w przyszłości ma być dostępny również dla przedsiębiorców. Ministerstwo Finansów chce wprowadzić go w życie jak najszybciej.

Rozliczenia za 2019 rok będą przyjmowane od przedsiębiorców oraz działów specjalnej produkcji rolnej tak jak dotychczas. Omawiane założenia nie zmieniają sposobu rozliczania, ani nie nakładają nowych obowiązków na przedsiębiorców.