Kasa fiskalna a sprzedaż w Internecie

sprzedaż w Internecie a kasa fiskalna

Wysyłkowa sprzedaż przez Internet na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej szczególnie interesuje przedsiębiorców pod względem korzystania z kasy fiskalnej. Generalnie przy sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności należy wystawiać paragon, jednak w przypadku sprzedaży internetowej są sytuacje, kiedy nie ma obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

Aby wysyłkowa sprzedaż przez Internet nie zobowiązywała przedsiębiorcy do posiadania kasy fiskalnej, wszystkie transakcje muszą odbywać się bez użycia gotówki. Co więcej cała należność musi trafić do dostawcy towaru, a dokumenty muszą jasno określać towar oraz dane sprzedawcy i kupującego. Oprócz tego nie ma konieczności posiadania kasy, w sytuacji, gdy obrót ze sprzedaży nie przekracza 20 000 zł w poprzednim albo bieżącym roku obrotowym.

Zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej nie obejmuje sprzedawców, którzy zajmują się internetową sprzedażą perfum, sprzętu telekomunikacyjnego, radiowego, fotograficznego, telewizyjnego, nośników cyfrowych i analogowych, a także części i akcesoriów do pojazdów silnikowych. Konieczność prowadzenia kasy fiskalnej pojawia się również wtedy, gdy klient dokonuje zakupu przez Internet, jednak wybiera metodę odbioru osobistego. Wówczas musi otrzymać paragon za swój zakup.