Dokumenty ZUS przez PUE

PUE ZUS - wysyłka dokumentów, załatwianie formalności ZUS

ZUS PUE, czyli Platforma Usług Elektronicznych ma za zadanie ułatwiać dostęp do usług świadczonych przez ZUS. Aby móc korzystać z PUE należy założyć indywidualne konto. Każda rejestrująca się osoba musi potwierdzić swoją tożsamość. Sama procedura założenia konta nie jest skomplikowana, wystarczy postępować według instrukcji. Z kolei do potwierdzenia tożsamości wystarczy mieć np. przez profil zaufany, podpis ePUAP czy kwalifikowany podpis elektroniczny.

Konto PUE ZUS udostępnia sporo możliwości pod względem wysyłki dokumentów. Większość najczęściej stosowanych wniosków można znaleźć w wygodnych wzorach. Co więcej system podsuwa automatyczne podpowiedzi, dzięki czemu znacznie łatwiej wypełnić dokumenty bez błędów. Jeżeli przedsiębiorca oczekuje odpowiedzi, składając wniosek ma możliwość określenia sposobu, w jaki uzyska odpowiedź. Do wyboru są dwie główne możliwości – odpowiedź z ZUS można uzyskać przez powiadomienie e-mail lub przez SMS. Odpowiedzi znajdują się również w panelu głównym platformy w opcji skrzynki odbiorczej. Preferencje co do odpowiedzi można zmieniać w ustawieniach profilu. Wysyłka wszelkich dokumentów wymaga odpowiedniego podpisu, tak jak w przypadku potwierdzenia profilu.

Głównym celem platformy jest udostępnienie wygodnych możliwości przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. W naszym biurze rachunkowym w Toruniu na co dzień korzystamy z ZUS PUE, dlatego nasi klienci mogą liczyć na naszą pomoc w zakresie spraw ZUS zarówno załatwianych przez portal, jak i poza nim.